Yüzük Sitesi Blog


Diriliş Ertuğrul Dizisi Oyuncuları


Diriliş Ertuğrul dizisi, yapımcılığını Tekden Film` in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ` ın yazdığı, başrollerini ise Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Uğur Güneş, Hülya Darcan, Evrim Solmaz ve Mehmet Çevik`in paylaştıkları televizyon dizisidir. İlk bölümü 10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlandı. İlk bölümün yayınlanmasının ardından yayınlandığı günün AB grubu reyting sıralamasında 1. sırada yer aldı. Ayrıca dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü aldı.

Başak Burcu Yüzükleri (23 Ağustos-22 Eylül)


Bir insanın doğduğu anda yıldızların konumunu gösteren şemaya Yıldız Haritası adı verilmektedir. Astroloji gök cisimlerinin insanlarla ilişkisini inceleyip, önceden bilim dalı olarak kabul görmemesine rağmen günümüzde bilim dalı olarak yüz göstermiştir. Takımyıldızları Hint Astrolojisinde kullanılıp, Hint astrolojisi gerek karakter analizi ve gerek dasa sistemiyle yapılan gelecek öngörülerinde başarılı yorumlarıyla ön plana çıkmaktadır. Batı Astrolojisiyle Vedik Astroloji arasında yaklaşık 23,5 derece kayma mevcuttur. Bu kaymaya Ayanamsa adı verilir. Takım Yıldızları aynı zamanda Astronomiyle alakalıdır. Astrolojide burçlar dört gruba ayrılmıştır: Ateş, toprak, hava ve su. Her grupta üç burç bulunur. Kişinin hangi gruba ait olduğu bilinirse temel kişilik özelliklerinin daha iyi anlaşılabildiği varsayılır.

Taşlı Bayan Yüzük Modelleri


Yüzük, çoğu zaman süs eşyası olarak kullanılan ya da nişan, evlilik gibi kurumların simgesi olarak parmağa takılan madenî halkadır. Varlıkları tarih öncesi çağlara dayanan yüzüğün ilk örnekleri Tunç Çağı` nda görülür. Bunlar çok kaba biçimde yapılmış çemberlerdir. Ancak Girit ve- Miken uygarlıklarında (MÖ. 1800) ince bir işçilikle süslenmiş yüzükler yapılmaya başlanmıştır. Böylece yüzük değerli bir süs eşyası olarak yavaş yavaş yer edinmeye başlamıştır.

Erkek Yüzük Ölçüleri


Erkek Yüzükler boyut olarak daha büyük olarak tasarlanmış, Bay` ların ellerine daha şık ve güzel duracak şekilde dizayn edilmiştir. Erkek yüzük ölçüsü oldukça basit olarak alınmaktadır. İp, cm ve mm hesaplamaları ile kısa süre de doğru ölçümler yaparak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Erkek yüzüklerde ölçüm konusunda çelik erkek yüzüklerde ölçü farkı mevcuttur. Ölçünüzde 12 çıkan bir ölçü çelik yüzüklerde 6 olarak geçerlidir. Sadece çelik yüzüklerde geçerli olan bu ölçümlerde dikkatli olunmalıdır. Çelik Yüzük için 8 olan bir ölçü bizim ölçümlerimiz ile 17 ölçüdedir.

Taç Yüzük Modelleri


Kral ve Kraliçe Taç yüzükler uzun zamandır kullanılan yüzük modellerindendir. Genelde çiftler Kral ve Kraliçe olarak çift yüzük kullanır. Kraliçe tacı yüzükler taşlar ile süslenir, Kral tacı yüzükler ise sade ve şekillidir.

Elif ve Vav Yüzük Model ve Fiyatları


Elif ( ا ), Arap alfabesinin ilk harfi. İbranice muadili alef harfidir. Ebced hesabındaki değeri 1`dir. Kamerî harflerdendir. Vav ( و ) Harfi ise İbrani alfabesi` nin Ebced hesabına göre Arap alfabesinin altıncı harfi olup modern Arap alfabesinin yirmi yedinci harfidir.

Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılır


Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılır. Gümüş yüzüğü en kolay ve en hızlı nasıl parlatılır. Pratik gümüş yüzük parlatma.

Söz Nişan Yüzük Duası


Söz nişan yüzük duası. Söz veya nişan yüzükleri takılırken edilmesi gereken dua.
Söz Nişan Yüzük Duası

Akik Taşı Nedir ve Akik Taşı Yüzük Faydaları


Yüzük taşı, mühür, düğme, süs eşyaları vb. yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. En bilinen ve bulunan rengi ateş kırmızısıdır. Doğada daha az bulunmakla birlikte siyah, beyaz, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kahverengi olanları da vardır. Diğer minerallerden etkilenerek yosunlu bir görünüm aldığında Agat (Yosunlu Akik) adını alır. Bu lekeler çizgi, dalga ve hare halini de alabilir. Siyah ve beyaz renk aldığında Oniks adını alır.
Akik Taşı Nedir ve Akik Taşı Yüzük Faydaları

2015 Ocak Modası Tırnak Yüzükler


2014 yılının sonlarında takılamaya başlanan tırnağa takılan yüzük modelleri Ocak 2015 le birlikte trendy modellerin içine girdi. Sitemizde de satışı başlanan tırnak yüzüklere aşağıdan ulaşabilirsiniz.
2015 Ocak Modası Tırnak Yüzükler

Daha Yeni Kayıtlar

Önceki Kayıtlar

 
Facebook Paylaşımlar
 
 
Son Tweetler
 
 


Sponsorlu Bağlantılar