Yüzük Sitesi Blog


Fenerbahçe Spor Kulübü ve Taraftarları


Fenerbahçenin milyonları aşan taraftarı vardır. 110 yıla yakın zamandır var olan Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarları desteklerini en üst seviyede hissettirmektedir. Fenerbahçe taraftarları takımı desteklemek için takımın renginde forma giyerek ya da üzerinde taşıyarak o takımı desteklediklerini ifade etmektedirler. Lisanslı Fenerbahçe taraftar ürünleri Fenerbahçe spor klününe ait Fenerium mağazalarında satılmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübünün superFB.com, antu.com gibi milyonları almış taraftar siteleri bulunmaktadır.

Burçlar ve Uyumlu Taşlar


Güneş sisteminin ayrıldığı 12 kısımdan her biri ayrı burçlar olarak adlandırılır. Burçlar insanların doğduğu zamanlara göre ayrılır. İnsanların çoğu burçlarının özelliklerini taşımaktadır. Burçların uyumlu olduğu taşları vardır. O taşları üzerlerinde taşımaları sağlıklıdır.

Firuze Taşlı Yüzük Modelleri


Firuze taşı (diğer adı turkuaz taşı) yüzük modelleri zaman geçtikçe çoğalmaktadır. Yapısal, fiziksel ve psikolojik yarar ve etkileri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Firuze taşlı yüzüklere senelerce süren talep yoğunluğu 2016 yılında da devam etmektedir. Özdeşleştiği aylar, burçlar gibi bir çok özelliğini ise blogumuzda inceleyebilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri Nelerdir?


Kaplan gözü taşının sertlik derecesi 7, unsuru ise toprak ve ateştir. Çakrası kök, Günes sınırağı, alt karındır. Kuvars grubuna ait bir taştır. Parlatıldığında ipeksi bir görünüm kazanır. Yanar dönerlik özelliğine sahiptir. Yüzyıllar boyunca mistik insanlar, Kaplan gözünün onları koruduğuna inanırlar. Budistler, Paganlar, Uzak-Doğu Şamanları, Kızılderililer gibi eski gelenek ve göreneklerini devam ettiren kadim toplumlarca da Kaplan gözü; Kötü ruhlardan, kara büyüden ve nazar gibi olumsuz şekilde etki ettiği düşünülen enerjilerden korunma amaçlı kullanılmıştır. Kendi özgür iradesini yitirmemek ve başka iradelerden de etkilenmemek amacıyla da üzerinde taşırlar. Kaplan gözü Taşının Uyumlu Olduğu Burçlar ise, İkizler, Aslan, Yengeç, Oğlak` tır.

Zirkon Taşı Özellikleri Nelerdir?


Zirkon Taş estetik görünümlü ve insan vücuduna bir çok faydası bulunan doğal taştır. Bu taş, atom taşı gibi ısıya dayanıklı olduğundan dolayı ve estetik görünümünden ötürü yüzük, küpe ve bileklik gibi değerli takı yapımında kullanılır. Zirkon taşı genellikle elmas ve pırlanta ile karıştırılan ancak bu taşlara göre fiyatı daha uygun ve yumuşak yapıya sahip olan bir doğal taştır. Zirkon taşı endüstriyel olarak zirkonyum, zirkonyum oksit olarak da kullanılmaktadır. Zirkon taşının sertlik derecesi 7,5 - 8 arasında değişmektedir ve oldukça dayanıklı bir taştır. Genellikle yeşil, sarı, mavi, kırmızı, kahverengi gibi renklerde bulunur. Bazen de renksiz saydam halde bulunabilir. Ancak genellikle kahverengi olarak bulunan ve mücevher sayılabilecek bir değerli doğal taştır. Aynı zamanda zirkonyum elementinin en önemli kaynağı olan bir doğal taştır. Bu taş zirkon ismini persçede `` Zargun `` kelimesinden almıştır.

Akrep Burcu Taşları Nelerdir? (24 Ekim-22 Kasım)


Akrep burcu burçlar kuşağında en ciddi, en gergin ve en çok sır tutan burcudur. Gözlemleme yeteneği üst seviyede olan akrep burcunun duyguları açık bir şekilde ortada olur. Saldırıya geçmeye hazırlardır. Çelişkili bir kişiliğe sahiptirler. Sevimli olması ve cömert bir kişiliğe sahip olması Akrebi belirleyen özellikler arasındadır. Aşırı derecede sadıktır. Duygusal olarak en fazla kırılan burçlar arasındadır.

Oniks Taşı Faydaları Nelerdir?


Kuvars grubunda yer alan Akik’ in, bir alt türü olan Oniks, gri-siyah karışımı ve açık renkli bantlara sahip bir yarı değerli taştır. Bu görünümü nedeniyle, adını Latince’ de “tırnak” anlamına gelen sözcüğü karşılar. Oniks, opak görünümünde ve camsı bir parlaklığa sahiptir. Takı, süs eşyaları ve çeşitli objelerin yapımında yaygın olarak kullanılır.

Yüzük Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli


Yüzük satın alırken çok titiz ve dikkatli olmalısınız. Gümüş yüzükler hemen hemen her maden yüzükten çok daha kullanışlı ve uygun fiyatlıdır. Bütçenizi sarsmayacak ama çok şık bir yüzük istiyorsanız bu konu hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir.

Yüzük Sitesi Güvenilir mi?


Yüzük sitesi 5 yılı aşkın süredir faaliyette olan güvenilir bir sitedir. Yüzük sitesi` nde erkek yüzükler, bayan yüzükler, tuğralı ve söz yüzükleri gibi bir çok yüzük modelleri bulunmaktadır. Yüzüksitesi.com` da müşterilerin güvenini korumak ve sağlamak için güvenlik önlemleri en üst seviyede seyir etmektedir.

Osmanlı Tuğralı Yüzükler


Tuğra sembolü tarihimizden şimdiye kadar miras kalan sembollerdendir. Günümüzde sıkça kullanılan tuğradaki sembollerin her biri toplamda 30 olmak üzere farklı anlamlar taşımaktadır.

Yeni Kayıtlar

Önceki Kayıtlar

 
Facebook Paylaşımlar
 
 
Son Tweetler
 
 


Sponsorlu Bağlantılar