Toplam 32 Osmanlı Yüzükleri 1. Sayfa

Osmanlı Yüzükleri

Sıralama:

Osmanlı Devlet Armalı ve Tuğralı erkek ve bayan yüzük modelleri fiyatları. 

 • EN ÇOK
  SATAN
  %32 Osmanlı Tuğralı Firuze Taşlı Erkek Yüzük

  Osmanlı Tuğralı Firuze Taşlı Erkek Yüzük

  925 ayar gümüş, erkek yüzük modeli, ortalama ağırlığı 10 gram, yüzüğün üst kasası 16 x 21 mm, firuze taşlı, Osmanlı arması , üzerinde tuğra ve Vav harfli yer alır, kabartma deseni rose kaplamadır, gümüş erkek yüzüğün her iki kenarında otantik kabartma desenler vardır.

  145,00 TL

  99,00 TL

 • EN ÇOK
  SATAN
  %28 Osmanlı Tuğrası Gümüş Yüzük

  Osmanlı Tuğrası Gümüş Yüzük

  Bir yanı Osmanlı Tuğralı, diğer yanı Osmanlı Devlet Arma` lı, tamamı 925 ayar gümüş , ortalama ağırlığı 13 gr, üst kasa genişliği 18 mm` dir.

  215,00 TL

  155,00 TL

 • EN ÇOK
  SATAN
  %32 Osmanlı Tuğralı Yüzük

  Osmanlı Tuğralı Yüzük

  Tamamı 925 ayar gümüşten üretilmiş erkek yüzüğün her iki kenarında Osmanlı Tuğrası figürü yer alır.

  115,00 TL

  78,00 TL

 • EN ÇOK
  SATAN
  %51 Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük

  Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük

  925 ayar gümüşten üretilmiş Osmanlı Devleti hayranlarına hitap eden gümüş erkek yüzük üst kısmında siyah zirkon taşları arasında rose kaplama kabartma desenli Osmanlı Tuğrası yer alan yüzük parmak ölçülerinize göre adresinize gönderilir.

  140,00 TL

  68,00 TL

 • EN ÇOK
  SATAN
  %49 Osmanlı Gümüş Yüzük

  Osmanlı Gümüş Yüzük

  Otantik kabartmaların yer aldığı 925 ayar gümüş erkek yüzük polyester içerisinde yer alan Osmanlı Devlet Arması figürüyle tasarlanmış olup Osmanl gümüş yüzük parmak ölçünüze özel olarak gönderilir.

  149,00 TL

  76,00 TL

 • EN ÇOK
  SATAN
  %49 Osmanlı Erkek Yüzükleri

  Osmanlı Erkek Yüzükleri

  Kırmızı kesme zirkon taşı kullanılan , Osmanlı figürleri yeşil ve kırmızı 3 hilal ve ay yıldız bayrakları taşıyan gümüş erkek yüzüğü, yüzük ölçünüze özel olarak gönderilir.

  215,00 TL

  109,00 TLSponsorlu Bağlantılar


Osmanlı yüzükleri bay ve bayan yüzükler olarak mevcuttur. Osmanlı yüzükler oldukça yaygın bir yüzük modelidir. Osmanlı yüzüklerinde genelde Osmanlı tuğrası ve Osmanlı devlet arması kullanılmaktadır. Osmanlı yüzükleri antika duruşuna renk ve modellerdedir. Erkeklere özel Osmanlı yüzüklerinde de koyu renkler tercih edilmektedir. Osmanlı yüzük anlamları bakımından çok kullanılmaktadır. Çünkü; Osmanlı devlet armasının ve Osmanlı tuğrasının eski Osmanlı devletinde büyük bir anısı ve anlamı vardır. Bazı Osmanlı yüzüklerini altın almak yerine gümüşü altın kaplama yaptırarak kullanmak tercih edilmektedir. Osmanlı model yüzükleri erkekler kullanmaktadır fakat bir kaç zamandır Osmanlı yüzükler bayan yüzük modellerinde de yerlerini almaya başlamıştır.

Osmanlı tuğralı söz yüzükleri de çiftlerin nişan ya da söz yaparken en çok kullandığı
söz yüzükleri arasındadır. Osmanlı döneminin izlerini ve figürlerini üzerinde taşıyan Osmanlı desenli yüzükler fiyatları açısından da bütçenizi sarsmayacak fiyatlardadır. Yüzük konusunda en çok düşünülen konulardan biri ise Osmanlı yüzük hangi parmağa takılır konusudur. Osmanlı yüzüklerini baylar serçe parmakta ve yüzük parmakta kullanmayı tercih ederken, bayanlar ise işaret parmağı ya da yüzük parmağında kullanmaktadır. Osmanlı figürlü bir çok yüzük koleksiyonu sitemizde ucuz ve uygun fiyatla mevcuttur. Yüzükleri güvenle kapıda ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Osmanlı imparatorluğu yüzükleri Hollanda, İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa gibi illerde çok yaygındır.

Osmanlı tuğrasının (mührü) bir çok desen üzerinde kullanılmaktadır. Osmanlı Tuğrasının kısaca açıklaması yapılması gerekir ise; padişahın ismi ve lakabı bulunan alâmet, imzadır. Osmanlı Tuğrası, hat sanatının bir kolu halinde yüz yıllarca usta hattatlar eliyle yapılmıştır. Türkçe’ de kelime olarak padişahın ismini ihtiva eden özel bir işaret, padişahın imzası gibi anlamlar ifade etmektedir. Orhan Gazi tarafından kullanışmış olan ilk tuğra Orhan bin Osman ifadesinden ibaret olup, tuğralardan ilki 1324 diğeri 1348 tarihler ile geçmişe kazınmıştır. Ancak birinci Sultan Osman Gazi` ye ait bir tuğraya günümüze dek hiçbir yerde bulunamamıştır. Bu yüzden 36 Osmanlı padişahı vardır fakat 35 Osmanlı padişah tuğrası olmaktadır.

Bir diğer Osmanlı göstergelerinden olan Osmanlı Armasında ise her bir işaretin bir anlamı vardır. Osmanlı armasının üzerinde 30 sembolün her birinin anlamları vardır. Osmanlı
yüzük üzerinde Osmanlı arması ya da Osmanlı mührü kullanılırken bazı yüzüklerin küçük detaylarında da ay yıldız ve bayrak işaretleri de kullanılmaktadır.

Osmanlı yüzüklerinde bay ve bayan modellerinde genelde zirkon, oniks, akik ve zirkon taşlar kullanılmaktadır. Hemen hemen her Osmanlı yüzükleri taşlı modellerdir.
Taşsız yüzük modelleri de vardır fakat oldukça nadirdir. Türkiye` nin her yerine ücretsiz kargo ve kapıda ödeme imkanları ile Osmanlı yüzüklerini sipariş edebilirsiniz.Fatih Sultan Mehmet Hanın Tuğrası Gümüş Yüzük Var Mı

Fatih Sultan Mehmet Hanın tuğraı oldukça büyüktür ve yüzüğe işlenmesi zordun ancak özel sipariş olarak lazer baskı ile yapılabilir. Kabartma olarak yapılması çok zordur.


Osmanlı Tuğrası Erkek Yüzüğü Anlamı Nedir

Tuğra padişahın ismi ve lakabı bulunan alâmet imza. Tuğra hat sanatının bir kolu halinde yüzyıllar boyunca usta hattatlar eliyle yazılmıştır. Türkçe’ de kelime olarak padişahın ismini ihtiva eden özel bir işaret padişahın imzası gibi anlamlar ifade eder. Aslı Oğuz lehçesinde tuğra olup hükümdarın basılmış imzası demektir. Orhan Gazi tarafından kullanılan ilk tuğra Orhan bin Osman ifadesinden ibaret olup tuğralardan ilki 1324 diğeri 1348 tarihlidir. Birinci Sultan Osman Gaziye ait bir tuğraya günümüze dek hiçbir yerde rastlanmamıştır. Bu nedenle 36 Osmanlı padişahı; ama 35 Osmanlı padişah tuğrası vardır.